Aktualności

Nowa klasa policyjna w "Mechaniku"

imageKlasa policyjna z elementami kryminalistyki zostanie utworzona w słupskim „Mechaniku” - Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 przy ulicy Niedziałkowskiego. Honorowy patronat nad realizacją programu objął Komendant Szkoły Policji. To pierwsze tego typu porozumienie zawarte w Słupsku ze szkołą publiczną.

Uczniowie, którzy od września uczęszczać będą do tej klasy zdobywać będą - oprócz wiedzy ogólnej i zawodowej - także wiedzę z wybranych zagadnień kryminalistycznych. Jeden z celów stworzenia takiej klasy to kształtowanie postaw, zdobywanie wiedzy i umiejętności w zakresie organizacji bezpieczeństwa oraz kształtowanie pożądanego wizerunku Policji.
Uczniowie, w trakcie trzyletniej nauki w szkole, zapoznają się między innymi z funkcjonowaniem Policji a także możliwościami wykorzystania wiedzy technika-mechanika w pracy dochodzeniowej i śledczej.

Tworzona w słupskim mechaniku klasa policyjna jest pierwszą tego rodzaju na Pomorzu. Do tej pory tworzono bowiem klasy policyjne, których zadaniem było ogólne przybliżenie i zapoznanie z pracą Policji. W przypadku słupskiego „Mechanika” nowość polega na wyraźnym sprofilowaniu klasy pod kątem wybranych zagadnień policyjnego rzemiosła - w tym wypadku zagadnień kryminalistycznych.

Poniżej prezentujemy wypowiedzi nagrane podczas podpisania porozumienia. Po raz pierwszy także zamieszczamy migawki filmowe w rozdzielcziści HD Ready.

Barbara Zakrzewska
dyrektor ZSP nr 4 w Słupsku
  (pobierz)

Krzysztof Sikorski
wiceprezydent Słupska
  (pobierz)

Jacenty Bąkiewicz
komendant Szkoły Policji w Słupsku
  (pobierz)


Film dostosowany do wyświetlania w rozdzielczości HD Ready.

Uczęszczanie do klasy policyjnej nie daje żadnych ulg przy ubieganiu się o przyjęcie do Policji. Uczniowie mają jednak możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem policyjnej formacji. W trakcie nauki realizować będą też zagadnienia, które występują w trakcie testu sprawności fizycznej i testu wiedzy. Dla osób, które wiążą swoją przyszłość z niebieskim mundurem będzie to zapewne duże ułatwienie i czas by odpowiedzieć sobie na pytanie "Czy chcę zostać policjantem?".

(20.1.2012)

Powrót na górę strony