Aktualności

Policyjne dary dla najmłodszych i najstarszych

image Słuchacze naszej Szkoły dzielą się z potrzebującymi tym, co najpiękniejsze i najszlachetniejsze - swoim dobrym sercem. Tym razem słuchacze VIII Kompanii przygotowali słodkie niespodzianki dla dzieci z niezamożnych rodzin oraz podopiecznych Domu Interwencji Kryzysowej. Maluchy odebrały prezenty w miniony piątek, w siedzibie słupskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.

Spotkanie odbyło się w siedzibie Zarządu Rejonowego PCK w Słupsku. Obdarowane dzieci jak i ich rodzice nie kryli wzruszenia i swojej wdzięczności, czego wyrazem były zrobione własnoręcznie przez uczniów laurki. Ponadto słuchacze przekazali na rzecz pensjonariuszy Domu Interwencji Kryzysowej w Słupsku, sprzęt medyczny: ciśnieniomierzy naramienne oraz glukometry.

Niespodzianki czekały również na młodych policjantów. Pani Dyrektor zorganizowała spotkanie z psychologiem oraz terapeutą uzależnień Agnieszką Witt.
- Takie spotkania, zawsze są wyjątkowym źródłem informacji – mówi kom. Arkadiusz Gliszczyński, który kierował akcją słuchaczy. - Są źródłem nieocenionym, gdyż dotykają bezpośrednio konkretnych ludzkich tragedii, problemów, ale i możliwości ich rozwiązania - dodaje wykładowca.

W trakcie rozmowy słuchacze dowiedzieli się między innymi o zakresie pomocy psychologicznej dla osób, wobec których stosowana jest przemoc domowa, a które pozostają pod opieką Domu Interwencji Kryzysowej. Mówiono także o współpracy psychologa z Policją, czy też sposobie realizacji zadań w ramach interwencji wobec przemocy domowej w aspekcie psychologicznym.

(10.4.2012)

Powrót na górę strony