Aktualności

Ostatni dzień w mundurze, teraz emerytura

imageDzisiaj ze służbą w Policji pożegnał się jeden z najbardziej cenionych dydaktyków - mł.insp. Czesław Purowski, kierownik Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego Szkoły Policji w Słupsku. Uroczyste pożegnanie policjanta cieszącego się wielkim autorytetem i szacunkiem odbyło się w Sali Historii i Tradycji Szkoły.

Mł.insp. Czesław Purowski służbę w Policji rozpoczął 1 stycznia 1992 roku na stanowisku wykładowcy Zakładu Ogólnozawodowego Szkoły Policji w Słupsku. Od tego momentu, aż do dzisiaj, pełnił służbę w pionie dydaktycznym, przechodząc wszystkie szczeble zawodowego awansu nauczyciela policyjnego - poprzez stanowiska eksperta i starszego wykładowcy, aż do stanowiska kierownika zakładu. Jako nauczyciel policyjny wykształcił wiele pokoleń młodych policjantów. Dla wielu z nich - i wielu z nas - jest niekwestionowanym fachowcem, autorytetem i wzorem do naśladowania.
Żegnający się dziś z mundurem nasz Kolega jest autorem wielu materiałów szkoleniowych do zajęć oraz współautorem szeregu programów szkoleń i doskonaleń zawodowych, których opracowanie powierzono Szkole Policji w Słupsku.

Mł. insp. Czesław Purowski za swoje osiągnięcia zawodowe wielokrotnie był wyróżniany i nagradzany. Odznaczony został Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Srebrną Odznaką "Zasłużony Policjant". W 2005 roku wyróżniony został Honorową Odznaką Szkoły Policji w Słupsku przyznawaną przez Komendantów Szkoły osobom szczególnie dla niej zasłużonym.

Komendant Szkoły Policji insp. Jacek Gil, w podziękowaniu za długoletnią i nienaganną służbę, uhonorował naszego Kolegę nagrodą rzeczową oraz - na wniosek zastępy Komendanta insp. Witolda St. Majchrowicza - wpisem do Księgi Honorowej Szkoły Policji w Słupsku.

Drogi Czesławie, bramy naszej Szkoły są dla Ciebie zawsze otwarte, nie zapominaj o nas.
Pogodnej emerytury!

(30.3.2012)

Powrót na górę strony