Aktualności

Pierwsze w życiu służby na ulicach Koszalina

imageTrwa kolejna tura praktyk słuchaczy Szkoły Policji. Od kilku lat młodych policjantów można spotkać także na ulicach Koszalina. Współpraca Szkoły i Komendy Miejskiej w Koszalinie w zakresie praktyk słuchaczy trwa od kilku lat.

Od dwóch tygodni, wspólnie z doświadczonymi policjantami Komendy Miejskiej, słuchacze pełnią służbę w patrolach pieszych. Z dotychczasowego doświadczenia wynika, że praktyki słuchaczy przynoszą korzyści obu stronom. Na koszalińskich ulicach pojawia się więcej policjantów, którzy dbają o porządek w mieście. Z kolei poznającym dopiero realia służby w mundurze młodym ludziom, praktyki pozwalają na weryfikację wyobrażeń, jakie mieli o pracy wstępując w szeregi Policji. Jest to też doskonała okazja do tego, by zdobytą w słupskiej Szkole Policji wiedzę teoretyczną przełożyć na praktykę ”służby w terenie”.

- W miniony poniedziałek słuchacze brali udział w działaniach przygotowanych przez dzielnicowych obu koszalińskich komisariatów. Wspólnie z policjantami z jednostki przy ulicy Zwycięstwa, w ramach zleconych im zadań, pełnili służbę między innymi w miejskich autobusach. Tam mieli na uwadze bezpieczeństwo podróżujących, a w szczególności zapobieganie kradzieżom kieszonkowym i aktom wandalizmu. Widok munduru działał w tym wypadku prewencyjnie - informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji Koszalinie kom. Urszula Chylińska.
- Z kolei słuchacze skierowani do komisariatu przy ulicy Krakusa i Wandy wspólnie ze swoimi młodszymi kolegami sprawdzali w poniedziałek tereny podległych im ogrodów działkowych - dodaje rzecznik.

Patrole ze słuchaczami wraz z pracownikami poszczególnych ogrodów można było zobaczyć przy ulicach: Lechickiej, Gnieźnieńskiej, Kubusia Puchatka, Władysława IV-go oraz Holenderskiej. W wyniku podjętych przez policjantów działań słuchacze asystowali przy legitymowaniach osób, ujawniali sprawców drobnych wykroczeń, a także brali udział w zatrzymaniu osoby poszukiwanej.
Policjanci zwracali także uwagę na drobne, aczkolwiek uciążliwe kradzieże ogrodowe. Kontrolowali również kierowców poruszających się pojazdami po drogach w tym rejonie.

Służba słuchaczy nie ogranicza się tylko do koszalińskich ulic. Policjanci pełnią swoje obowiązki także pociągach, którymi ze Słupska dojeżdżają na praktyki. Oprócz Koszalina słuchacze są obecni również w Świnoujściu, Sławnie i Słupsku.

(13.3.2012)

Powrót na górę strony