Aktualności

Instruktorzy strzelań

imageRóżnorodne specjalistyczne szkolenia podnoszące umiejętności zawodowe policjantów prowadzi Szkoła Policji w Słupsku. Oprócz zasadniczej oferty szkolenia, którą jest kurs podstawowy, nasza Szkoła, jako jedyna w Polsce prowadzi Kurs Instruktorów Strzelań Policyjnych.

Policjanci uczestniczący w rozpoczętym w tym tygodniu kursie instruktorów wyszkolenia strzeleckiego reprezentują jednostki z różnych stron kraju. Ciekawostką jest fakt, że wśród uczestników tego szkolenia, nie ma żadnej pani. Aby przystąpić do szkolenia każdy uczestnik musiał zdać egzamin wstępny. Wynik pozytywny umożliwiał rozpoczęcie nauki. Przez egzaminacyjne sito nie przebrnęło kilku funkcjonariuszy, wynik pozytywny dopuszczający do szkolenia uzyskało 15 policjantów. W ciągu prawie czterech tygodni szkolenia w Słupsku instruktorzy zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat prowadzenia zajęć z wyszkolenia strzeleckiego. Zajęcia takie, w ramach obowiązkowego doskonalenia zawodowego, prowadzone są we wszystkich jednostkach Policji. Zajęcia, w odpowiednio przygotowanych obiektach, prowadzą doświadczeni wykładowcy Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego. Nowoczesne obiekty strzelnicy umożliwiają przeprowadzenie wszystkich strzelań programowych.

Na zakończenie kursanci przystąpią do egzaminu; jest on przeprowadzany dwuetapowo. Składa się z dwóch części: egzaminu wiedzy i egzaminu umiejętności instruktorskich. Egzamin praktyczny polega na zaplanowaniu, zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkolenia strzeleckiego z określonego zagadnienia dla grupy policjantów. Absolwenci kursu już wkrótce prowadzić będą samodzielnie zajęcia dla swoich kolegów w jednostkach terenowych. Zajęcia na kursie potrwają do 30 marca; prowadzą je wykładowcy Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego.

(2.3.2011)

Powrót na górę strony