Aktualności

Policjanci szkolą żandarmów ŻW

image Kolejne szkolenie dla Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej przeprowadzili wykładowcy słupskiej Szkoły Policji. W Mińsku Mazowieckim nasi policjanci kształcili żandarmów w zakresie użycia pałki wielofunkcyjnej „Tonfa”.

Szkolenie odbywało się na terenie jednostki, w której stacjonuje Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej. W zajęciach udział wzięło około 100 żandarmów. Przez trzy dni wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych podkom. Damian Bartnicki, podkom. Krzysztof Zieliński, podkom. Daniel Krenc i podkom. Tomasz Lewandowski przekazywali kompleksową wiedzę na temat zasad użycia „Tonfy” oraz prowadzili ćwiczenia praktyczne.

Żandarmi zostali zapoznani z aktami prawnymi, które opisują przypadki użycia tego typu środka przymusu bezpośredniego. Po krótkiej części teoretycznej przyszedł czas na praktykę. Przez trzy dni intensywnie ćwiczono sposoby odpierania ataków na funkcjonariusza z wykorzystaniem dźwigni, uderzeń i bloków.
Uczestnikami zajęć byli żandarmi z dużym stażem służby, którzy w przeszłości brali między innymi udział w misjach pokojowych w Bośni, Iraku, Afganistanie i Czadzie. Ponieważ szkolenie przewidziane było tylko na trzy dni, zajęcia wymagały od uczestników dużego zaangażowania i wiele wysiłku, tym bardziej, że całość zakończył egzamin praktyczny, którego potwierdzeniem będą specjalne zaświadczenia.

Zajęcia w Mińsku Mazowieckim to już kolejne z serii szkoleń, które dla żandarmów prowadzą wykładowcy słupskiej Szkoły Policji. Szkolenia są o tyle istotne, że zdobyta tam wiedza będzie pomagała funkcjonariuszom w zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas rozpoczynających się za kilka dni EURO 2012.

(30.5.2012)

Powrót na górę strony