Aktualności

Konferencja "Podaruj życie - Transplantologia"

imageW auli słupskiej Szkoły Policji zakończyła się dziś VIII Konferencja z cyklu „Zdrowie dzieci i młodzieży”. Tym razem tematem przewodnim była transplantologia jako sposób na podarowanie życia innemu człowiekowi. W spotkaniu uczestniczyło kilkaset osób.

Na spotkanie do auli Szkoły Policji przyszli lekarze, nauczyciele, a także uczniowie słupskich szkół średnich. Jest to już ósma edycja spotkań organizowanych przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Tym razem tematyka jest szczególnie ważna, a zarazem delikatna, bo dotycząca podejmowania decyzji w stanie wielkiego stresu, jakim jest śmierć bliskiej osoby. Jak zaznaczył uczestniczący w konferencji dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Słupsku Ryszard Stus świadomość społeczeństwa jest coraz lepsza, w tym roku w słupskim szpitalu dokonano już czterech pobrań narządów, dla osób które pilnie oczekiwały na przeszczep.

Podczas konferencji w auli Szkoły Policji poinformowano również, że od nowego roku szkolnego na terenie słupska rozpocznie się szereg działań poprawiających świadomość na temat transplantacji wśród słupskiej młodzieży. W konferencji mogli uczestniczyć także policjanci i słuchacze, którzy nie mieli w tym czasie zajęć dydaktycznych.
Organizatorem konferencji był Marszałek Województwa Pomorskiego, słupskie Starostwo Powiatowe, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz Szkoła Policji.

(30.3.2012)

Powrót na górę strony