Aktualności

Wirtualne bezpieczeństwo

Kursy dotyczące przestępczości komputerowej i metod jej zwalczania - w takich zajęciach dodatkowo uczestniczyć mogą młodzi policjanci przebywający na szkoleniu podstawowym w słupskiej Szkole Policji. Oprócz wykładowców Szkoły zajęcia ze słuchaczami prowadzą także specjaliści z firm, których działalność oparta jest w głównej mierze na internecie. Swoimi doświadczeniami w walce z nieuczciwymi internautami podzielili się przedstawiciele portalu aukcyjnego Allegro.

Jest to już kolejna edycja tego rodzaju wykładów. W czasie wolnym od zajęć młodzi policjanci mają możliwość zdobycia dodatkowej wiedzy z zakresu przestępstw popełnianych przy wykorzystaniu ogólnoświatowej sieci. Specjaliści w zakresie zabezpieczeń internetowych przekazują słuchaczom wiedzę na temat sposobów popełniania przestępstw a także metod ujawniania takich zdarzeń. Wszystkie wykłady ilustrowane są bogato prezentacjami a w niektórych przypadkach prelegenci przywożą ze sobą także, zabezpieczone przez policję, przedmioty służące do popełniania przestępstw.
Aby wykrywanie oszustów było szybkie i skuteczne, już na poziomie przyjęcia zgłoszenia policjant powinien uzyskać od osoby pokrzywdzonej niezbędne informacje, które mogą pomóc w śledztwie.

Współpraca w zakresie bezpieczeństwa w sieci a także propagowanie świadomego surfowania po internecie nie ogranicza się jedynie do policjantów przebywających w słupskiej szkole na kursie podstawowym. Wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej byli także współorganizatorami spotkania dla młodzieży pod hasłem „Kilkaj z głową”. Była to część ogólnopolskiej akcji, której celem jest ukazanie w jaki sposób unikać zagrożeń podczas korzystania z internetu. W trakcie spotkania o potencjalnych zagrożeniach cyberprzemocą mówili przedstawiciele serwisu allegro.pl nasza klasa.pl oraz fundacji kidprotect.pl. W trakcie spotkania młodzi ludzie otrzymali bardzo wiele informacji na temat tego, jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

imageimage

(1.12.2010)

Powrót na górę strony