Aktualności

Młodzież zainteresowana Policją

image Kolejna grupa uczniów klas o profilu policyjnym gościła w Szkole Policji. Tym razem byli to przedstawiciele Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku. 50 uczniów uczestniczyło w zajęciach poruszających licznych aspekty policyjnej pracy.

Uczniowie brali udział w zajęciach dotyczących użycia środków przymusu bezpośredniego, każdy mógł „przymierzyć” kajdanki zespolone, pas obezwładniający, czy kaftan bezpieczeństwa. Odrębnym zagadnieniem było zaprezentowanie naszym gościom uprawnień i obowiązków policjantów w związku z kontrolą osobistą, przeglądaniem zawartości odzieży i podręcznych przedmiotów.

Tradycyjnie już szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia praktyczne realizowane wspólnie ze słuchaczami. Tym razem obejmowały one doprowadzenie podejrzanego do sądu, wobec którego może być orzeczony areszt, czy działań pododdziałów zwartych Policji przy rozpraszaniu tłumu.
W pierwszym przypadku, uczniowie liceum policyjnego wcielili się w role sędziego, prokuratora oraz podejrzanego. Nie zabrakło również zajęć podnoszących sprawność fizyczną. Po intensywnej rozgrzewce, każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności i kondycję na torze przeszkód. Zwycięzcy otrzymali drobne upominki.

Prowadzącym zajęcia oraz opiekunem uczniów był kom. Arkadiusz Gliszczyński, wykładowca Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego. Słowa podziękowania należą się podkom. Marcinowi Milde, dowódcy IX Kompanii, który pomógł przy realizacji ćwiczeń praktycznych na placu apelowym.

(23.4.2012)

Powrót na górę strony