Aktualności

Policyjny św. Mikołaj

imageSłuchacze Szkoły Policji oraz członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi sprawili wiele radości podopiecznym Domu Interwencji Kryzysowej w Słupsku. Każdy otrzymał słodkości i prezenty a placówka dodatkową żywność. Część darów trafiła także do Schroniska im. Św. Brata Alberta.

Najwięcej słodyczy zebrali słuchacze kursu podstawowego, którzy przekazali między innymi czekolady otrzymywane jako ekwiwalent za oddaną krew. Działania słuchaczy wspierali także wykładowcy Zakładu Prewencji, którzy pomogli słuchaczom skoordynować działania a także zajęli się zbiórką żywności. Dary postanowiono przekazać do Domu Interwencji Kryzysowej PCK w Słupsku, z którym krwiodawcy Szkoły Policji współpracują od kilku lat. Co istotne, akcja nie odbyłaby się gdyby nie zaangażowanie słuchaczy, którzy samodzielnie prowadzili zbiórki przedmiotów w swoich kompaniach.

Prezenty otrzymały wszystkie dzieci, które przebywają aktualnie w Domu Interwencji Kryzysowej. Dodatkowe paczki dla swoich pociech otrzymała także jedna z mam, której dzieci przebywają w rodzinie zastępczej. Dla maluchów było to wielkie przeżycie; z wdzięczności przygotowały dla wszystkich krwiodawców imienne laurki. Słuchacze wraz z krwiodawcami odwiedzili z drobnymi prezentami także osoby starsze, które przebywają w słupskim Domu Interwencji Kryzysowej. Nie obyło się bez wzruszeń i łez. Dodatkowo placówka otrzymała tysiąc puszek z żywnością.

Wizyta oprócz radości i wzruszeń miała także jeszcze jeden aspekt. Młodzi policjanci poznali kolejny wymiar służby na rzecz drugiego człowieka. Cała akcja pozwoliła na integrację wykładowców i słuchaczy, którzy razem podjęli się tej akcji.

Członkowie Klubu HDK PCK przy słupskiej Szkole Policji odwiedzili także Schronisko im. Św. Brata Alberta. Krwiodawcy przekazali tam kilkaset puszek żywnościowych.

Krwiodawcy oprócz akcji ze świątecznymi podarunkami zorganizowali ostatnio również akcję zbiorowego oddawania krwi, podczas której zebrano ponad 71 litrów tego życiodajnego płynu. Ponieważ zainteresowanie młodych policjantów jest bardzo duże, po Nowym Roku akcje będzie kontynuowana.

(17.12.2010)

Powrót na górę strony