Aktualności

Ostatnia prosta

imageTo już ostatnie godziny nauki i pobytu w słupskiej Szkole Policji ponad 300 słuchaczy kursu podstawowego, później egzamin i wyjazd do domu, do rodzin i osób najbliższych, a następnie służba w Oddziałach Prewencji Policji.

Dobiega końca cykl szkoleniowy słuchaczy kursu podstawowego, którzy rozpoczęli naukę w 10. sierpnia ubiegłego roku. Po 124 dniach szkoleniowych (968 godzin zajęć) w murach słupskiej Szkoły Policji młodzi policjanci wrócą niebawem do macierzystych jednostek terenowych, aby wykonywać powierzone zadania związane z ochroną życia i zdrowia ludzi oraz ich mienia. Jednak za kim tam trafią czeka ich jeszcze egzamin końcowy w szkole Policji a następnie służba w Oddziałach Prewencji Policji podczas której młodzi policjanci będą pełnić służbę patrolowo-interwencyjną, uczestniczyć w zabezpieczeniach wszelkich imprez masowych takich jak mecze piłki nożnej i żużel, koncerty muzyczne, pochody i manifestacje oraz wszelkie uroczystości zarówno o charakterze państwowym jak i lokalnym (samorządowym). Łącznie czeka ich 37 służb w ciągu 49 dni. Później wrócą już do jednostek macierzystych.

Młodzi policjanci, którzy zakończą wkrótce szkolenie podstawowe przyjechali z Komend Wojewódzkich Policji w Szczecinie, Gdańsku, Bydgoszczy, Olsztynie i Radomiu. Największa, bo ponadstuosobowa grupa została skierowana przez Komendę Stołeczną.

Okres intensywnego szkolenia pokazał młodym ludziom jak wiele nauki musieli przyswoić przez niespełna pół roku. Z 375 słuchaczy rozpoczynających szkolenie do egzaminu końcowego przystąpi 355.
Egzamin i uroczyste zakończenie szkolenia odbędzie się w najbliższą środę (2. lutego).(31.01.2011)

Powrót na górę strony