Aktualności

Kuratorzy na szkoleniu

image Zawodowi kuratorzy sądowi z okręgu słupskiego uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym oceny zagrożenia osobistego oraz odpierania bezpośredniego ataku. Z propozycją zorganizowania tego typu szkoleń zwrócił się do Komendanta Szkoły Policji słupski Kurator Okręgowy.

Były to już kolejne zajęcia, które dla kuratorów zorganizowali wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych. Tym razem w ćwiczeniach uczestniczyli kuratorzy z Lęborka i Bytowa. Policyjni instruktorzy pokazywali uczestnikom jak przewidzieć niebezpieczne zachowania osób oraz jak zastosować techniki pomocne przy ich rozwiązywaniu. Jak pokazuje codzienność w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia bardzo pomocna okazuje się znajomość technik samoobrony. W trakcie kilkugodzinnego treningu kuratorzy mogli poznać i praktycznie sprawdzić proste, ale jednocześnie skuteczne techniki obronne.

Z prośbą o zorganizowanie takiego szkolenia zwrócił się do Komendanta Szkoły Policji Kurator Okręgowy Sądu Okręgowego w Słupsku. Jednym z powodów organizacji tego typu szkolenia jest fakt rosnącego zagrożenia poczucia bezpieczeństwa kuratorów sądowych, którzy tak jak policjanci, choć w innym aspekcie, wykonują pracę prewencyjną. Łącznie w szkoleniach uczestniczyło około 60 kuratorów z okręgu słupskiego. Więcej na temat poprzedniej edycji można przeczytać klikając na ten link.

Szkolenia zorganizowane dla kuratorów to nie jedyny wymiar współpracy pomiędzy Szkołą Policji i Sądem. Młodzi policjanci w ramach lepszego przygotowania do przyszłej służby uczestniczą w wybranych rozprawach, aby zapoznać się z przebiegiem przewodu sądowego i rolami poszczególnych osób na sali rozpraw.

(15.02.2011)

Powrót na górę strony