Aktualności

Aikido po pracy

image Różnego rodzaju sporty uprawiają w wolnym czasie policjanci i pracownicy słupskiej Szkoły Policji. Wśród dyscyplin, które cieszą się zainteresowaniem naszej kadry znalazło się między innymi Aikido.

Aikido jest sztuką walki wywodzącą się z Japonii. Zostało utworzone przez Morihei Ueshiba na przełomie XIX i XX i obecnie należy do grupy sześciu tradycyjnych japońskich sztuk walki, obok judo, kendo, karatedo, kyudo i sumo. Aikido obejmuje szeroki wachlarz technik (rzuty, dźwignie, pady) opierających się na zasadzie ruchu i energii, których głównym założeniem nie jest uszkodzenie atakującego, ale zmiana kierunku ruchu, neutralizacja ataku oraz kontrola atakującego. Aikido uważane jest również za sztukę wszechstronnego rozwoju. Może ją trenować każdy, bez względu na wiek, płeć i predyspozycje fizyczne.
Członkowie kadry Szkoły ćwiczą między innymi w Klubie Aikido Słupsk pod opieką trenerów: Aleksandry Pawlak-Augé (2 dan) i Nicolas’a Augé (2 dan).

Wśród sportów, które uprawiają nasi policjanci i pracownicy jest także judo, karate, boks, nordic walking oraz bieganie. W niektórych dyscyplinach nasi reprezentanci otrzymują nawet powołanie do polskiej kadry narodowej; zajmują również wysokie miejsca w krajowych i międzynarodowych imprezach sportowych.

(21.4.2011)

Powrót na górę strony