Aktualności

Nowi dowódcy kontyngentów policyjnych ze Słupska

image Dobiegło końca szkolenie specjalistyczne dla Kadry Dowódczej Kontyngentów Policyjnych. Uczestnikami tego kursu byli policjanci, którzy w przyszłości - jako kadra dowódcza - pełnić będą służbę poza granicami kraju w kontyngentach policyjnych.

Zajęcia, w większości odbywające się w języku angielskim, obejmowały zarówno elementy praktyczne, jak i teoretyczne związane z dowodzeniem kontyngentem policyjnym i jednostką Policji wykonującą zadania poza granicami kraju. W trakcie zakończenia, które odbyło się w miniony piątek w Sali Kominkowej Klubu Słuchacza, świadectwa ukończenia kursu wręczył absolwentom komendant Szkoły insp. Jacenty Bąkiewicz. Komendant życzył, aby misja pokojowa, w której będą uczestniczyć absolwenci do samego końca była pokojową.

Prowadzący zajęcia na kursie wykładowcy to wybitnej klasy specjaliści w swojej dziedzinie. Zajęcia prowadzili między innymi: wieloletni obserwator i ekspert w szeregu misjach podinsp. Ryszard Bąkowski z Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji, mł. insp. Marcin Wydra z Biura Kadr i Szkolenia KGP, wieloletni obserwator, zastępca dowódcy jednostki specjalnej Policji w Kosowie, a następnie dowódca tej jednostki oraz mł. insp. Zbigniew Zubel Kierownik Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego Szkoły Policji w Słupsku, wiele lat pełniący służbę zagraniczną zarówno jako obserwator, jak i dowódca jednostek policyjnych.

Uczestnicy szkolenia znaleźli też czas, aby oddać hołd podinsp. Andrzejowi Kaczorowi ze słupskiej Policji, który tragicznie zginął w trakcie misji w Iraku.

(6.2.2012)

Powrót na górę strony