Aktualności

Tydzień Prewencji w Wicku

Jak rozpoznać potencjalne zagrożenie i jak obronić się przed bezpośrednim atakiem - zajęcia z tego zakresu przeprowadzili wykładowcy słupskiej Szkoły Policji. Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół w Wicku (powiat lęborski) w ramach "Tygodnia profilaktyki".

Wykładowcy Szkoły Policji prowadzili z gimnazjalistami zajęcia praktyczne z wybranych elementów różnych dyscyplin sportowych. Główny cel tych zajęć to wypracowanie skutecznych metod samoobrony, dzięki którym młodzi ludzie będą mogli odeprzeć bezpośredni atak różnych osób. Ćwiczenia odbywały się w sali gimnastycznej a każdy gimnazjalista miał możliwość treningu pod okiem policjantów, którzy na co dzień uczą słuchaczy technik interwencji. Dla młodych ludzi było to niezapomniane doświadczenie, tym bardziej, że odpowiednio przygotowane ćwiczenia dawały uczniom satysfakcję z udanego odparcia symulowanego ataku.

"Tydzień Profilaktyki" zorganizowany dla gimnazjalistów Zespołu Szkół w Wicku oprócz szeroko pojętej profilaktyki miał także na celu zachęcenie młodzieży do aktywnego i wszechstronnego rozwoju w czasie wolnym od nauki. Jest to szczególnie ważne w małych miejscowościach, gdzie brak wzorców oraz ajęć pozalekcyjnych sprawia, e młodzież często popada w konflikt z prawem. Przeprowadzona akcja miała zapoznać młodzież z potencjalnymi zagrożeniami i sposobami radzenia sobie w takich sytuacjach.

Na zakończenie wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych zaprezentowali uczniom pokaz odbicia i eskorty zakładnika. W działaniach prowadzonych w Szkole w Wicku udział wzięli także policjanci z Łeby, ratownicy medyczny i twórcy ludowi.

imageimage

(5.4.2011)

Powrót na górę strony