Aktualności

Dziś znów popłynie policyjna krew

image Policyjni krwiodawcy kolejny raz odwiedzą dziś słupską stację krwiodawstwa. To kolejny etap nowej, cotygodniowej formy oddawania krwi. W związku ze zbliżającymi się wakacjami krwiodawcy ze Szkoły Policji będą teraz oddawać krew w każdą środę.

Do tej pory akcje krwiodawców organizowane były co kilka tygodni podczas dni wolnych od pracy. Wtedy krew oddawało od kilkudziesięciu do nawet stu osób, forma ta jednak angażowała cały personel stacji krwiodawstwa, który musiał dodatkowo przyjść do pracy. Aby zapewnić stały dopływ krwi i nie angażować wielu osób w czasie wolnym zmieniono system oddawania krwi. Teraz młodzi policjanci przychodzą w każdą środę w godzinach popołudniowych. Tak będzie również dziś – kolejna grupa ze Szkoły Policji odwiedzi placówkę przy placu Powstańców Warszawy. W związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem na krew w okresie wakacyjnym środowe akcje prowadzone będą przynajmniej do połowy września.
Od początku istnienia Klubu HDK w Szkole Policji krwiodawcy oddali już łącznie ponad 5,5 tysiąca litrów krwi.

(20.6.2012)

Powrót na górę strony