Aktualności

EUROPOL & CEPOL ROADSHOW

image „Z Europolem możemy więcej” to hasło odbywającego się w słupskiej Szkole Policji seminarium poświęconego Europolowi. Udział w spotkaniu wzięli między innymi zagraniczni goście reprezentujący Europejskie Kolegium Policyjne CEPOL, przedstawiciele policji innych państw a także przedstawiciele EUROPOL`u.

W trakcie dwudniowych obrad uczestnicy mieli możliwość wymiany różnorodnej wiedzy i doświadczeń. Seminarium obywało się w auli słupskiej Szkoły Policji. Uczestnicy zostali podzieleni także na grupy tematyczne, w których zajmowano się nielegalną imigracją, zafałszowaniem pieniędzy i oszustwami związanymi z nielegalnym wykorzystaniem kart płatniczych.

Seminarium pokazało też wymierne korzyści ze współpracy policji narodowych poszczególnych państw Europy z Policją Europejską. Ze strony polskiej udział w spotkaniu wzięli przedstawiciele MSWiA, Policji, Straży Granicznej, ABW i Ministerstwa Finansów. Policjanci z Komend Wojewódzkich oraz oficerowie kontaktowi mieli możliwość wymiany doświadczeń na temat Europolu z policjantami z Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP.

Zagraniczni uczestnicy konferencji z dużym zainteresowaniem zapoznali się także z bieżącą działalnością najstarszej w Polsce Szkoły Policji i systemem kształcenia polskich policjantów.

mł.insp. Rafał Łysakowski.
mł.insp. Rafał Łysakowski
dyr. Biura Międzynarowej Współpracy Policji KGP
  (pobierz)


Laszlo Saigo
Laszlo Saigo
asystent Dyrektora Europolu
  (pobierz)


Bilboard

(31.3.2011)

Powrót na górę strony