Aktualności

Kompania Honorowa Szkoły Policji - III zmiana

Trwa szkolenie policjantów, którzy zakwalifikowali się do kompanii reprezentującej Szkołę podczas oficjalnych uroczystości. W trakcie zajęć realizowane są między innymi zagadnienia z musztry kompanii reprezentacyjnej, w myśl ceremoniału policyjnego.

Zajęcia, które odbywają się popołudniami, już po zakończeniu zajęć dydaktycznych mają charakter teoretyczny i praktyczny. Policjanci poznają specyfikę uroczystości państwowych i resortowych; omawiana jest także rola kompanii honorowej z uwzględnieniem dodatkowych elementów musztry takich jak: wygląd zewnętrzny, prezencja i honor reprezentowania Szkoły Policji.
Część praktyczna realizowana jest na placach apelowych. Słuchacze doskonalą wybrane elementy musztry pod kątem jednoczesnego wykonywania poleceń. Wśród ćwiczeń znajduje się także przygotowanie do oddania salwy honorowej (chwyty karabinu do salwy, odpowiednia postawa).

imageimageimage

Sprawdzian dotychczasowego wyszkolenia miał miejsce podczas ubiegłotygodniowych uroczystości związanych ze zmianą na stanowisku Komendanta Szkoły. Policjanci, którzy weszli w skład Kompanii Honorowej przyznają, że czują się wyróżnieni i podkreślają, że taka forma reprezentowania formacji policyjnej przynosi dużą satysfakcję. To już trzecia tura tak przygotowywanej Kompanii Honorowej Szkoły.

Dowódcą kompani honorowej jest asp. Artur Duszak, który przed rozpoczęciem służby w słupskiej Szkole Policji był między innymi dowódcą pocztu sztandarowego w kompanii reprezentacyjnej polskiej Policji, która brała udział w wielu uroczystościach państwowych i międzynarodowych. W przygotowania młodych policjantów zaangażowani są także dowódcy kompanii: asp.szt. Krzysztof Frankowski, asp. Krzysztof Piasecki oraz sierż.szt. Piotr Szeliga.

(15.03.2012)

Powrót na górę strony