Aktualności

Wielkie sportowe emocje.

imageWielkie emocje towarzyszyły piłkarskim zmaganiom o Puchar Przechodni Komendanta Szkoły Policji w Słupsku. W mistrzostwach udział wzięly reprezenacje słuchaczy oraz kadry szkoły.

W tegorocznych mistrzostwach udział wzięło aż 18 zespołów. Tak duża liczba uczestników sprawiła, że zawody odbywały się przez dwa dni. Mecze rozgrywane były systemem pucharowym. Emocji i sportowej zaciętości nie brakowało nikomu. O wysokim poziomie świadczy fakt, że rezultaty poszczególnych meczów ustalane były dopiero po serii rzutów karnych. W tegorocznej edycji szczęście nie dopisało reprezentacji kadry Szkoły Policji. W meczu o III miejsce po serii rzutów karnych ''kadrowicze'' musieli uznać wyższość drużyny słuchaczy z Kompanii II (pluton 1). Najbardziej zacięty był jednak pojedynek o I miejsce w którym naprzeciw siebie stanęły reprezentacje Kompani V (pluton 3) i Kompanii II (pluton IV). Mistrz turnieju po raz kolejny w tej edycji został wyłoniony dopiero po serii rzutów karnych. W tym elemencie gry lepsi okazali się piłkarze z Kompanii V, którzy zdobyli Puchar Przechodni Komendanta Szkoły.

Zwycięzcy turnieju odebrali puchary i nagrody z rąk zastępcy Komendanta Szkoły insp. Waldemara Kuczmy, któremu towarzyszył wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej Paweł Kryszałowicz. Ciekawostką jest fakt, że wszystkie pojedynki sędziowane były przez policjantów z komendy Miejskiej Policji w Słupsku oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, którzy posiadają aktualne licencje sędziowskie PZPN.
Oprócz nagród za zdobyte miejsca Paweł Kryszałowicz wręczył także, ufundowane przez siebie, strój piłkarski. Nagrodę tę otrzymał post. Rafał Frenkiel z Kompanii V (pluton 3), który został uznany najlepszym strzelcem mistrzostw.(23.11.2010)

Powrót na górę strony