Aktualności

Historyczna pozycja na półce e-Biblioteki

image Interesująca pozycja pojawiła się na wirtualnej półce naszej e-biblioteki. Tym razem jest to praca dotycząca Milicji Miejskiej miasta stołecznego Warszawy w okresie międzywojennym. Opracowanie przygotowali policyjni wykładowcy słupskiej Szkoły Policji.

"Interwencyjny poradnik policjanta" oparty jest na Instrukcji dla posterunkowych Milicji Miejskiej stołecznego miasta Warszawy z roku 1917. Jej autorzy przytaczając fragmenty dawnej instrukcji, uzupełniają je własnym komentarzem między innymi w celu skłonienia czytelnika do refleksji nad zakresem i sposobem wykonywania zadań związanych ze służbą patrolowo-interwencyjną dawniej i dziś. Głównym motywem napisania Poradnika policjanta była próba odpowiedzi na pytanie, czy obecne instrukcje nie mogłyby przyjąć podobnej formy, w jakiej została napisana Instrukcja dla posterunkowych.

- Postanowiłem zainteresować moich kolegów wykładowców tą publikacją i poprosiłem, aby ją przeczytali. Ich wypowiedzi można podsumować jednym zdaniem: Dlaczego dzisiejsze instrukcje dla policjantów nie przybierają tej formy co ta instrukcja… policjantom byłoby przecież znacznie łatwiej – pisze we wstępie współautor publikacji Sebastian Majchrzak.

Zachęcamy do lektury.

Pobierz książkę z e-Biblioteki (wejście)


(14.3.2012)

Powrót na górę strony