Aktualności

Wizyta Biskupa Polowego

image Biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek gościł z krótką roboczą wizytą w słupskiej Szkole Policji. Hierarcha spotkał się z władzami Szkoły a także gościł w Klubie Słuchacza.

Obecność Biskupa Polowego w policyjnej Szkole była częścią większej wizytacji, w ramach której zwierzchnik polskich kapelanów służb mundurowych odwiedzał jednostki i pracujących w nich kapelanach. Biskup Guzdek podkreślił, że nie są to jeszcze typowe wizytacje kanoniczne a jedynie zapoznanie się z jednostkami, w których posługę pełnią księża kapelani. Jak zapowiedział, czas na dłuższe wizyty przyjdzie w przyszłym roku.

Słupska Szkoła Policji znalazła się w planie wizyty między innymi ze względu na kaplicę ekumeniczną, którą rok temu otworzył i poświęcił zmarły tragicznie biskup polowy Tadeusz Płoski. To jeden z pierwszych tego rodzaju obiektów w polskiej Policji. Staraniem kapelana słupskiej Szkoły słuchacze przebywający na kursach podstawowych mają możliwość uczestnictwa w kursach przedmałżeńskich a także - w organizowanych na życzenie policjantów – nabożeństwach.

W trakcie swojej krótkiej wizyty biskup Guzdek spotkał się z władzami Szkoły a także gościł w Klubie Słuchacza, w tym między innymi w Kaplicy ekumenicznej i Sali odpraw. W trakcie wizyty biskupowi towarzyszyli także kapelani garnizonu słupskiego. Nowy ordynariusz polowy swój urząd objął dokładnie 2 miesiące temu.

bp Józef Guzdek
o wizycie w Szkole Policji
  (pobierz)

(4.02.2011)

Powrót na górę strony