Aktualności

Sukces w Spartakiadzie Mundurowej

image W XXII. Spartakiadzie Służb Mundurowych o tytuł najlepszych sportowców rywalizowali ze sobą przedstawiciele służb mundurowych garnizonu słupskiego. Pierwszą - komendancką - konkurencję rozegrano w Lasku Północnym.

Zawody rozgrywane są w Słupsku od 22 lat, uczestniczą w nich ekipy Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej z Ustki, Państwowej Straży Pożarnej ze Słupska, Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, 7 Brygady Obrony Wybrzeża, Służby Więziennej oraz Szkoły Policji. To właśnie w Szkole Policji 22 lat temu wykładowcy zaproponowali taką właśnie formę integracji służb mundurowych.
Uczestnicy spartakiady podkreślają, że podczas takiej sportowej rywalizacji nawiązuje się wiele znajomości i przyjaźni pomiędzy funkcjonariuszami różnych służb. Gospodarzem rozpoczętej właśnie 22. edycji rozgrywek jest Służba Więzienna.

Ostateczne wyniki XXI. Spartakiady Mundurowej:

            1. miejsce 7 Brygada Obrony Wybrzeża
            2. miejsce Szkoła Policji
            3. miejsce Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce
            4. miejsce Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku
            5. miejsce Służba Więzienna w Słupsku
            6. miejsce Komenda Miejska Policji w Słupsku

Podsumowanie sportowych zmagań jest jednocześnie rozpoczęciem kolejnej edycji. Pierwszą, "komendancką", konkurencją było strzelanie z zamkniętymi oczami. Osoba z opaską na oczach celowała w kierunku tarczy, a za zgranie przyrządów celowniczych odpowiadała osoba stojąca za strzelającym. Szkołę Policji w Słupsku w konkurencji "komendanckiej" reprezentował zastępca Komendanta insp. Witold St. Majchrowicz. Szkoła Policji zajęła w tej konkurencji I-sze miejsce. Po pierwszej konkurencji jesteśmy liderem XXII Spartakiady Mundurowej.

(25.5.2012)

Powrót na górę strony