Aktualności

Służby na całym Pomorzu

Duże wsparcie i ważny wymiar prewencyjny - tak określają praktyki słuchaczy słupskiej Szkoły Policji komendanci jednostek terenowych Policji na Pomorzu, do których trafiają na swoje pierwsze służby młodzi policjanci. Za nami kolejna tura praktyk.

W ramach praktyk kilkuset słuchaczy pełniło służbę w patrolach pieszych pod okiem starszych kolegów. Służby takie odbywały się na terenie Świnoujścia, Białogardu, Koszalina, Sławna, Słupska i Lęborka. Młodzi policjanci po raz pierwszy asystowali przy podejmowaniu czynności służbowych wobec osób naruszających przepisy prawa.

Głównym zadaniem patroli jest reagowanie na wykroczenia najbardziej uciążliwe dla mieszkańców, takich jak na przykład spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, zakłócanie porządku publicznego, nieprawidłowe parkowanie czy żebractwo. Dzięki wspólnym patrolom jednostki Policji mogły wysłać w teren więcej patroli, widok większej liczby policjantów jest także pozytywnie odbierany przez mieszkańców. Dodatkowe patrole słuchaczy, które pojawiły się na ulicach miast spotykały się z przychylnym przyjęciem społeczności lokalnych.

W Świnoujściu słuchacze zatrzymali między innymi sprawczynie kradzieży telefonu komórkowego, W Białogardzie i Koszalinie adepci policyjnego rzemiosła uczestniczyli w działaniach "Bezpieczne osiedle", "Bezpieczna dzielnica". W Sławnie adepci policyjnego rzemiosła pełnili wspólnie służbę tajże z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei. W ramach praktyk w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku część słuchaczy skierowano także do Komisariatu Policji w Ustce, który podlega słupskiej Komendzie. Łącznie w styczniu służby w ramach praktyk pełniło 350 słuchaczy.

imageimage


               Informacje o służbach słuchaczy na stronach jednostek terenowych Policji:

               Komenda Miejska Policji w Świnoujściu.

               Komenda Powiatowa Policji w Białogardzie.

               Komenda Miejska Policji w Koszalinie. Informacja z 5 i 23 stycznia 2011 roku.

               Komenda Miejska Policji w Słupsku.

               Komenda Powiatowa Policji w Lęborku.

(1.2.2011)

Powrót na górę strony