Aktualności

Wyszkoliliśmy kolejnych dyżurnych jednostek Policji

image Kilkudziesięciu policjantów zakończyło szkolenie na kursie dyżurnych Jednostek Policji . Zajęcia miały w głównej mierze charakter praktyczny. Policjanci doskonalili swoje umiejętności w zakresie postępowania w różnych skomplikowanych sytuacjach, z którymi zwracają się do nich mieszkańcy dzwoniący pod numer 997 lub 112.

W kursie dyżurnych uczestniczyło 36 policjantów z komend wojewódzkich w Białymstoku (3 osoby), Bydgoszczy (3), Gdańsku (4), Gorzowie (4), Łodzi (6), Olsztynie (4), Poznaniu (4), Szczecinie (5) oraz z Komendy Stołecznej (3).
Funkcjonariusze ci na co dzień pełnią funkcję dyżurnego lub pomocnika dyżurnego jednostki Policji. Łączenie zajęć teoretycznych z praktycznymi, realizowanymi na stanowisku kierowania, pozwoliło udoskonalić algorytmy kompleksowego postępowania dyżurnego podczas zaistnienia różnego rodzaju wydarzeń kryminalnych, obyczajowych.

Uczestnicy szkolenia poszerzyli swoje umiejętności w zakresie posługiwania się policyjnymi zbiorami informatycznymi. Zajęcia praktyczne odbywały się między innymi w specjalnie do tego przygotowanych salach. W jednej z nich znajdowało się stanowisko dyżurnego, które dodatkowo wyposażone jest w system kamer i mikrofonów. Dzięki temu w sąsiedniej sali uczestnicy kursu mogli na bieżąco analizować i omawiać wszystkie decyzje podejmowane przez dyżurnego.

Kurs dyżurnych składa się z 3 głównych modułów: reakcja służby dyżurnej na zgłoszone zdarzenie; zarządzanie w sytuacjach kryzysowych oraz wykorzystanie przez służbę dyżurną systemów teleinformatycznych oraz urządzeń technicznych na stanowisku kierowania. Większość zajęć zrealizowali wykładowcy Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego.

(26.1.2012)

Powrót na górę strony