Aktualności

Statut i legitymacje SPTS

imageWręczenie legitymacji członkowskich oraz omówienie zmian statutowych to główne punkty walnego zebrania Słupskiego Policyjnego Towarzystwa Sportowego. Stowarzyszenie to funkcjonuje już 17 lat.

W trakcie zebrania Zarząd SPTS przedstawił zmiany, które zostały wprowadzone do statutu stowarzyszenia. Jest to spowodowane między innymi rozszerzeniem działalności SPTS. Jednym z punktów spotkania było także wręczenie legitymacji członkowskich wszystkich obecnym. Podczas zebrania mówiono także o zamierzeniach na najbliższe miesiące. Już w ten poniedziałek, odbędą się zawody w tenisie stołowym dla słuchaczy szkoły, w których puchar za II. miejsce ufundował Prezes SPTS. Towarzystwo jest także współorganizatorem Międzynarodowego Półmaratonu Policyjnego Ustka-Słupsk. W tym roku zawody odbędą się 4 czerwca.

Słupskie Policyjne Towarzystwo Sportowe zostało założone w 30. czerwca 1994 roku. Zgodnie z jego statutem członkami SPTS mogą być osoby prawne i fizyczne, które nie mają celów zarobkowych, uznają cele Towarzystwa i chcą brać czynny udział w ich realizacji. Większość członków Towarzystwa stanowią policjanci Szkoły Policji w Słupsku, jest także spora grupa pracowników Policji a nawet osób spoza resortu.
Celem Towarzystwa jest krzewienie kultury fizycznej wśród funkcjonariuszy i pracowników Policji oraz ich rodzin, a także wśród mieszkańców Słupska. Towarzystwo zajmuje się przede wszystkim sportem amatorskim i masowym.

Osoby zainteresowane działalnością Słupskiego Policyjnego Towarzystwa Sportowego mogą kontaktować się z panią Agnieszką Fryza pod numerem telefonu 59 841 73 39; sieć MSWiA 74 37 339.

(25.02.2011)

Powrót na górę strony