Aktualności

Mamy już kilkadziesiąt książek w e-Bibliotece

image Już 43 książki znajdują się na wirtualnej półce naszej e-Biblioteki Policjanta Prewencji. Poszczególne pozycje przygotowywane są przez wykładowców Szkoły Policji, którzy w ten dodatkowy sposób mogą podzielić się swoją wiedzą. Dziś do naszego księgozbioru dokładamy książkę poświęconą działaniom w sytuacjach kryzysowych.

Książkę pod tytułem "Zadania Policji w sytuacjach kryzysowych" napisali wykładowcy Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego: Marian Batóg, Ireneusz Charko i Krzysztof Nowicki. Publikacja w szerokim zakresie omawia udział Policji w sytuacjach kryzysowych, obejmując takie zagadnienia, jak: katastrofy naturalne i awarie techniczne, odblokowanie budynku, terroryzm, imprezy masowe.
Policja jako formacja, której głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz bezpieczeństwa obywatelom, jest ważnym ogniwem w polskim systemie reagowania na zdarzenia, które mogą stanowić poważne zagrożenie życia i zdrowia ludzi i ich mienia, a także zagrożenia środowiska, ważnych obiektów i instytucji.
Książka zawiera między innymi definicje sytuacji kryzysowej, a także przedstawia najbardziej charakterystyczne rodzaje katastrof i awarii technicznych. Autorzy omawiają też rolę Policji w zwalczaniu terroryzmu oraz kwestie bezpieczeństwa podczas imprez masowych.

Biblioteka Policjanta Prewencji dzięki elektronicznej formie i internetowi jest dostępna dla każdego policjanta w Polsce. Każdy funkcjonariusz będzie mógł indywidualnie i na odległość doskonalić swoją wiedzę zawodową. Zasoby e-biblioteki są również interesującym materiałem dla osób interesujących się praca policjantów, w tym między innymi dziennikarzy.


eBiblioteka Policjanta Prewencji (wejście)


(22.2.2012)

Powrót na górę strony