Aktualności

PÓŁMARATON - w tym roku formuła otwarta

imagePo kilkunastu latach istnienia Międzynarodowy Półmaraton Policyjny zmienia swoją formułę. W tym roku po raz pierwszy - w imprezie organizowanej przez Szkołę Policji w Słupsku - wystartować będą mogli nie tylko funkcjonariusze służb mundurowych, ale również wszyscy chętni. Półmaraton Szkoły Policji rozgrywany będzie w kategorii open, a w ramach biegu, tak jak dotychczas, rywalizować będą między innymi funkcjonariusze służb mundurowych.

Półmaraton rozgrywany jest od 2002 roku na trasie Ustka-Słupsk. Już tradycyjnie start biegaczy odbywa się na dolnej promenadzie (ul.Limanowskiego) przy skrzyżowaniu z ulicą Żeromskiego. Trasa biegu prowadzi ulicami Ustki a następnie biegacze kierowani są na drogę krajową nr 21, którą z nadmorskiego kurortu biegną w kierunku Słupska. Po dotarciu do miasta biegacze pokonują kilka ulic, by ostatecznie finiszować na ulicy Policjantów, która znajduje się na terenie słupskiej Szkoły Policji.

Trasa półmaratonu należy do lekkotrudnych, biegacze mają do pokonania kilka długich podbiegów, utrudnieniem bywa także wiatr. Start na promenadzie położony jest na wysokości 7 metrów nad poziomem morza; na granicy Ustki jest to już 19 m.n.p.m.. W połowie trasy (wieś Bylino) teren obniża się 10 m.n.p.m., a w pobliskiej wsi Włynkowo wzrasta aż do 40 m.n.p.m. Meta w słupskiej Szkole Policji znajduje się na wysokości 18 m.n.p.m.

Rekord trasy ustanowiony kilka lat temu przez biegaczy ukraińskiej Milicji to
1 godz. 5 min. 31 sek.

W półmaratonie uczestniczą reprezentacje zagranicznych formacji policyjnych między innymi z Litwy, Łotwy, Niemiec i Ukrainy. Wśród biegaczy mundurowych z Polski znajdują się funkcjonariusze Policji, Biura Ochrony Rządu, Straży Pożarnej i Straży Granicznej. Tegoroczna, otwarta formuła półmaratonu, przyniesie ze sobą większą liczbę uczestników, co niewątpliwie podniesie jeszcze i tak już wysoki poziom rywalizacji.

Tegoroczna edycja biegu zaplanowana jest na sobotę, 26 maja.

W tej chwili trwają prace nad opracowaniem nowego Regulaminu. Czekamy również na zatwierdzenie nowej nazwy imprezy. O szczegółach będziemy informować na naszej stronie internetowej oraz za pośrednictwem portali zajmujących się imprezami biegowymi.

Relacja filmowa i zdjęcia z edycji 2011.

(18.1.2012)

Powrót na górę strony