Aktualności

Półmaraton - pierwsze wyniki

Paweł Piotraschke ze Szkoły Policji w Słupsku triumfował podczas XV. edycji Międzynarodowego Półmaratonu rozgrywanego na trasie Ustka Słupsk. Drużynowo triumfowali również biegacze ze słupskiej Szkoły Policji przed reprezentacją Policji Łotwy oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Biegacze wystartowali w sobotnie przedpołudnie z ulicy Limanowskiego w Ustce a następnie drogą krajową nr 21 zmierzali w kierunku Słupska. Meta biegu już tradycyjnie znajdowała się na terenie słupskiej Szkoły Policji. Rekord trasy, wynoszący 1 godz. 5 min. 31 sek., nie został w tym roku pobity a to między innymi za sprawą pogody. Biegacze na trasie zmagali się z wysoką temperaturą i ostrym słońcem, które utrudniało bieg szczególnie na kilku długich podbiegach.

Jako pierwszy na linii mety zameldował się Paweł Piotraschke, ze Szkoły Policji w Słupsku, zwycięzca uzyskał czas: 1 godz. 10. min. i 3 sek. Tuż za nim linię mety przekroczyli: Maciej Wojciechowski z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie - II. miejsce (1 godz. 10 min. 11 sek.); Jacek Misiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie III. miejsce (1 godz. 14 min. 8 sek.) i Dariusz Guzowski - IV. miejsce (1 godz. 14 min. 35 sek.).
Co ciekawe, zdobywcy 4 pierwszych miejsc to jednocześnie członkowie kadry narodowej polskiej Policji, którzy reprezentowali nasz kraj podczas mistrzostw Świata Policji w Maratonie, który rozgrywany był na początku maja w Pradze.

W półmaratonie corocznie uczestniczą przedstawiciele praktycznie wszystkich służb mundurowych, między innymi Policji, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu czy Straży Pożarnej. W tym roku na trasie półmaratonu zobaczyć mogliśmy między innymi brązowego medalistę Igrzysk Olimpijskich w Moskwie (1980), boksera Kazimierza Adacha.
Po raz pierwszy w historii półmaratonu wśród statystyk odnotowaliśmy, że trzech biegaczy zajęło takie same miejsca, jak ich numery startowe. Miejsce 32 - Paweł Wierciński (BOR), miejsce 38. - Jacek Furmanik (KWP Katowice) oraz miejsce 44. - Łukasz Dęgus (KSP).

Wśród biegaczy na trasie tegorocznej edycji biegu wystartowały także 4 panie; były to reprezentanki Biura Ochrony Rządu, Policji Łotweskiej oraz Szkoły Policji w Słupsku.

image
Start - promenada w Ustce

imageimage
Na trasie - ulica Słupska w Ustce

imageimage
Na trasie - droga nr 21, Zimowiska

imageimage
Zakończenie Półmaratonu - aula Szkoły Policji w Słupsku.


imageimageimage
Wokół Półmaratonu - zdjęcia z przymrużeniem oka.
imageimage


Kliknij tutaj, aby pobrać i zapisać zdjęcia z galeri.

OFICJALNE KOMUNIKATY SĘDZIOWSKIE:


LISTA STARTOWA (.PDF)


KLASYFIKACJA GENERALNA (.PDF)


KLASYFIKACJA DRUŻYNNOWA (.PDF)


KLASYFIKACJA PAŃ (.PDF)


KLASYFIKACJA M-40 (.PDF)


KLASYFIKACJA M 40+ (.PDF)

(5.5.2011)

Powrót na górę strony