Aktualności

Pomorska kryminalistyka

imageNaczelnicy wydziałów kryminalnych i dochodzeniowo-śledczych komend Policji z województwa Pomorskiego spotkali się na kilkudniowym szkoleniu w słupskiej Szkole Policji. Grupa 30 funkcjonariuszy bierze udział w zajęciach, w trakcie których poruszane są liczne problemy natury służbowej związane z codzienną pracą tych wydziałów.

Wczorajszy dzień poświęcony był głównie zagadnieniom dotyczącym właściwego zabezpieczenia miejsca zdarzenia m.in. fazy oględzin, zabezpieczania śladów biologicznych, daktyloskopijnych, traseologicznych i osmologicznych. Dzisiaj uczestnicy szkolenia zajmują się między innymi rejestracją statystyczną, kontrolą operacyjną oraz obserwacją doraźną i planową. W ostatnim dniu zajęć poruszane będą kwestie związane z analizą kryminalną i zarządzaniem informacją kryminalną. Naczelnicy biorą również udział w szkoleniach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz strzelania z broni służbowej, realizowanych przez wykładowców słupskiej Szkoły Policji.

Spotkania tego rodzaju są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy szefami komórek terenowych. Spotkania takie pozwala omówić wiele problemów i wypracować jeden wspólny algorytm działania. Czas spędzony na szkoleniu daje także możliwość integracji policjantów, którzy na co dzień nie mieliby okazji spotkania się w takim gronie.
Osobą odpowiedzialną za przebieg szkolenia z ramienia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku jest Naczelnik Laboratorium Kryminalistycznego - podinsp. Janusz Skosolas.

(3.3.2011)

Powrót na górę strony