Aktualności

Publikacje wykładowców Szkoły Policji

image Na łamach wydawnictwa Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie ukazał się kolejny artykuł napisany przez wykładowców słupskiej Szkoły Policji. Opublikowany materiał poświęcony jest aspektom przemocy w rodzinie.

Na łamach wydawnictwa pod tytułem „Studia Prawnicze i Administracyjne” ukazał się artykuł kom. dr Arkadiusza Gliszczyńskiego, który na co dzień pełni obowiązki kierownika Zakładu Interwencji Policyjnych. Autor w artykule „Przestępstwa znęcania a przemoc w rodzinie” omawia znowelizowaną Ustawę o przemocy domowej w kontekście problemów, które powodują powstawanie tego zjawiska. A artykule mowa jest również o tym, że problemy rodzące przemoc w rodzinie, a konsekwencji również znęcanie się, nie powinny być traktowane jako zjawiska wyizolowane, lecz ich postrzeganie powinno odbywać się w powiązaniu ze środowiskiem, w którym występują.
W artykule mowa jest również o takich działaniach policyjnej formacji, które w efekcie zwiększają zaufanie do Policji i dopływ większe ilości informacji, w perspektywie ma być to praktyczna realizacja filozofii "community policing".

Numer „Studiów Prawniczych i Administracyjnych” z artykułem naszego wykładowcy dostępny jest w czytelni Biblioteki Szkoły Policji.

(25.6.2012)

Powrót na górę strony