Aktualności

Mistrzowie przy stole

Rekordowa liczba uczestników i bardzo wysoki poziom sportowy - tak w skrócie mozna określić zakończone wczoraj wieczorem Mistrzostwa Szkoły Policji w Słupsku w Tenisie Stołowym o Puchar Komendanta Szkoły. Przy stołach stnęli między innymi słuchacze, którzy wcześniej startowali w ekstraklasie tenisa stołowego.

Zawodnicy rywalizowali ze sobą w systemie pucharowym. Aby przejść do kolejnej tury należało wygrać dwa sety. Już na początku można było zauważyć, że poziom zawodów jest wyjątkowo wysoki. Niektóre pojedynki były bardzo zacięte, a zawodnicy zdobywali punkty na przemian, tak że aby osiągnąć zwycięską przewagę trzeba było grać do nawet 35 punktów.
W tegorocznej edycji wystartowały także 4 panie, które mimo wielkiej woli walki i zaciętości dotarły jedynie do 1/8 rozgrywek. Najdalej zaszła Joanna Sieradzka z kompanii IV. W tegorocznej edycji nie mieli szczęścia reprezentanci kadry Szkoły Policji, którzy zwyciężali w turnieju przez kilka ostatnich lat. Triumfator kilku edycji, Zbigniew Banasiak z Zakładu Służby Kryminalnej, zakończył rozgrywki w ćwierćfinale. Kolejny zawodnik z reprezentacji kadry, Tomasz Mikulski z Wydziału Ochrony Informacji Niejawnych, musiał uznać wyższośc przeciwnika w 1/8 rozgrywek.

Finał tegorocznych Mistrzostw należał do słuchaczy, którzy w przeszłości występowali w ligach najwyższego szczebla. Zdobywca III. miejsca Dawid Brożyna z Gorzowa Wielkopolskiego grał w II. lidze tenisa stołowego, dodatkowo kilka lat temu zdobył tytuł mistrza Wojska Polskiego w deblu. Zdobywca II. miejsca Andrzej Sosnowicz z Gorzkowic przez kilka lat grał w III. lidze. Także zwycięzca turnieju, Szymon Ciepiela z Kępic, przez ponad 8 lat grał w III – ligowym „Echu” Biesowice a w Pucharze Polski zajmował pozycje od 5 do 8.

Nagrodami dla zwycięzców były puchary ufundowane przez Komendanta Szkoły Policji w Słupsku, Prezesa Słupskiego Towarzystwa Sportowego oraz Kierownika Zakładu Interwencji Policyjnych Szkoły Policji. Kolejną sportową imprezą będą rozgrywki siatkówki a imprezą zawierającą w sobie elementy rzemiosła policyjnego będzie „turniej wiedzy prewencyjnej”.
Mistrzostwa tenisa stołowego zorganizowali wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych nadkom. Krzysztof Dzikoń i podkom. Wojciech Daszkiewicz.

WYNIKI

I. miejsce post. Szymon Ciepiela (Kompania I)
II. miejsce st.sierż. Andrzej Sosnowicz (Kompania III - kurs dzielnicowych)
III. miejsce post. Dawid Brożyna (Kompania VIII)
IV. miejsce post. Piotr Pukłacki (Kompania VII)

imageimageimage

(1.3.2011)

Powrót na górę strony