Aktualności

Policyjni ratowicy w Słowińskim Parku Narodowym

image Przedstawiciele Szkoły Policji uczestniczyli w spotkaniu, które odbywało się w sali konferencyjnej Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego. Gospodarz spotkania, dyrektor Słowińskiego Parku Narodowego Katarzyna Woźniak, zaprosiła również przedstawicieli gmin na których leży Park, policjantów, członków słupskiego WOPR oraz Komendanta Straży Słowińskiego Parku Narodowego.

Główny cel spotkania to omówienie możliwości współpracy w zakresie realizacji zadań jakie niesie ze sobą znowelizowana ustawa o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych (tekst). Jednym z obowiązków, jakie nakłada ustawa, jest organizacja akcji edukacyjnych, które ukazywać będą, w jaki sposób bezpiecznie zachowywać się nad wodą, a także w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

Szkołę Policji podczas spotkania reprezentowali członkowie Drużyny Specjalnej WOPR, którzy od kilku lat współpracują ze Słowińskim Parkiem Narodowym. W ramach tej współpracy policjanci ze Szkoły kształcili między innymi strażników Parku w zakresie podejmowania interwencji wobec osób naruszających przepisy a także w zakresie udzielania pierwszej pomocy osobom tonącym. Policjanci Szkoły Policji uczestniczą także corocznie w akcjach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z gmin, na terenie których znajduje się słowiński Park Narodowy.

Wstępne ustalenia po spotkaniu to organizacja pikniku rodzinnego w sobotę, 16 czerwca, w Czołpnie przy „Czerwonej Szopie”, początek o godzinie 11. Organizować ją będą samorządy gmin, słupski WOPR oraz Słowiński Park Narodowy. Do akcji włączą się również członkowie Drużyny Specjalnej ze Szkoły Policji.

(aktualizacja -27.4.2012)

Powrót na górę strony