Aktualności

Emocje słuchaczy i wykładowców pod siatką

image Dużo emocji i sportowej rywalizacji przyniosły ze sobą rozgrywki siatkarskie, które odbywały się w hali sportowej przy ulicy Zamiejskiej. Udział w nich wzięły reprezentacje plutonów Kompanii X. Pojedynki, rozgrywane w czasie wolnym od zajęć, były inauguracją serii spotkań, poświęconych różnym dyscyplinom sportu.

Pojedynki w ramach Mistrzostw Kompani X rozgrywane były systemem "każdy z każdym". Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje czterech plutonów, z których złożona jest kompania. Pierwsze minuty pojedynków pokazały, że rywalizacja między ekipami będzie bardzo zacięta. Okazało się również, że kilkoro graczy ma za sobą występy w lidze siatkarskiej, między innymi: post. Arkadia Podlaska, post. Karol Cebula, post. Norbert Zarańśki, post. Beata Junk i post. Anna Greniuk.
Nad prawidłowością rozgrywek czuwali wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych, którzy - jak podkreślali zawodnicy - sędziowali w sposób bezstresowy. W poszczególnych reprezentacjach występowali także wykładowcy i opiekunowie pracujący ze słuchaczami Kompanii X. Młodzi policjanci podkreślali, że impreza miała przez to bardziej, familijny i sympatyczny charakter. Po zaciętej rywalizacji ostateczne wyniki mistrzostw siatkarskich Kompanii X przedstawiają się następująco:

                    1. miejsce - Pluton 3
                    2. miejsce - Pluton 2
                    3. miejsce - Pluton 4
                    4. miejsce - Pluton 1.

Zawody zostały przygotowane przez Zespół Pedagogiczny Kompanii X: podinsp. Tomasza Mikulskiego oraz podkom. Marcina Kupca. Wspólnie z zawodnikami na parkiecie zagrał także dowódca Kompanii X sierż.sztab. Cezary Hołodowski i podkom. Jolanta Czekaj, która z młodymi policjantami prowadzi zajęcia z zakresu prawa.

(23.02.2011)

Powrót na górę strony