Aktualności

Srebro Mistrzostw Świata

image Dwaj policjanci ze Szkoły Policji znaleźli się w kadrze narodowej Polskiej Policji, która wywalczyła drużynowo drugie miejsce na Mistrzostwach Świata Policjantów w Maratonie. Impreza odbywała się podczas minionego weekendu w Pradze.

Reprezentanci słupskiej Szkoły Policji: asp.szt. Dariusz Guzowski i st.sierż. Paweł Piotraschke zgodnie mówią, że był to bardzo ciężki bieg. Praski maraton ma dużo podbiegów a jego trasa prawie w połowie biegnie brukowana nawierzchnią. Sukces cieszy, tym bardziej, że Paweł Piotraschke był 3. wśród policjantów z całego świata a na metę maratonu wbiegł jako 25. spośród ponad 9.000 biegaczy.
Reprezentacni polskiej Policji przygotowywali się do tej imprezy od ponad pół roku. Warukiem zakwalifikowania się do startu było wcześniejsze przebiegnięcie półmaratonu przez wszystkich chętncyh; cztery najlepsze czasy uprawniały do reprezentowania polskiej Policji podczas Mistrzostw Świata Policjantów w Maratonie.

Biegacze ze Szkoły Policji w Słupsku mają już na swoim koncie wiele sukcesów. Paweł Piotraschke dwukrotnie zwyciężał w Międzynarodowym Półmaratonie organizowanym przez Szkołę Policji w Słupsku, zwyciężał również podczas Maratonu Komandosa w Lublińcu oraz Mistrzostw Polski Policji w Maratonie. Dariusz Guzowski natomiast zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji wszystkich Maratonów Komandosa, jest truimfatorem Supermaratonu na 100 km rozgrywanego w Kaliszu; był także powołany do polskiej Kadry Narodowej na lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Hiszpanii.

Klasyfikacja polskich policjantów w ramach Mistrzostw Świata Policji w Maratonie:

3. miejsce Paweł Piotraschke - Szkoła Policji w Słupsku
8. miejsce Maciej Wojciechowski - Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie
9. miejsce Jacek Misiewicz - Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie
15. miejsce Dariusz Guzowski - Szkoła Policji w Słupsku

Klasyfikacja drużynowa w ramach Mistrzostw Świata Policji w Maratonie:

1. miejsce Ukraina
2. miejsce Polska
3. miejsce Czechy

Klasyfikacja generalna Maratonu w Pradze:

25. miejsce Paweł Piotraschke 2 godz. 24 min. 36 sek.
44. Maciej Wojciechowski 2 godz. 33 min. 40 sek.
51 Jacek Misiewicz 2 godz. 38 min. 36 sek.
66. Dariusz Guzowski 2 godz. 41 min. 53 sek.

st.sierż. Paweł Piotraschke
o starcie w Maratonie Praskim
  (pobierz)

(10.05.2011)

Powrót na górę strony