Aktualności

Prewencja poza miastem

imageJak nie stać się ofiarą przestępstwa i co zrobić, kiedy już się tak stanie - o tym między innymi mówiono podczas spotkania w Wiklinie. W tamtejszej świetlicy wiejskiej, z dziećmi i młodzieżą spotkał się wykładowca naszej Szkoły.

W trosce o bezpieczeństwo swoich mieszkańców sołtys Wiklina, zorganizowała spotkanie z policjantem, który zajmuje się szeroko pojętą tematyką prewencji. Pani Maria Łuczka stawia na bezpieczeństwo swoich sąsiadów w zakresie prewencji kryminalnej, dlatego też dba o edukację, szczególnie najmłodszych mieszkańców miejscowości. Twierdzi, że są przyszłością tej wspaniałej, malowniczo położonej osady w gminie Słupsk.

W spotkaniu udział wziął kom. Damian Kwiatkowski z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego. Nasz wykładowca informował zebranych jak nie stać się ofiarą przestępstwa i co zrobić, kiedy już się tak stanie. Bardzo ważnym elementem świetlicowego zebrania były odpowiedzi na pytania najmłodszych dzieci, z zakresu bezpiecznego poruszania się na drogach gminnych, szczególnie w okresie jesienno- zimowym.

Jednym z poruszanych tematów była również kwestia tego, jak zachować się, gdy do dziecka podchodzi nieznajoma osoba z propozycją, że pokażę coś ciekawego, pod warunkiem, że dziecko pójdzie razem z nią. Dzieciaki dowiedziały się również, jak zachować się w sytuacji, gdy ktoś puka do drzwi a w domu nie ma osoby dorosłej.
Kulminacyjnym punktem wspólnych zajęć było przekazanie przez naszego policjanta elementów odblaskowych dla wszystkich uczestników szkolenia.

(16.1.2012)

Powrót na górę strony