Aktualności

Policyjne prezentacje u leśników w Leśnym Dworze

image Ekspozycja specjalistycznego sprzętu Policji oraz pokaz ratownictwa medycznego i drogowego. To niektóre z atrakcji festynu, który zorganizowało Nadleśnictwo Leśny Dwór. Impreza miała rodzinny charakter i była jednocześnie inauguracją sezonu letniego przez leśników.

Osoby, które pojawiły się na łące w pobliżu siedziby nadleśnictwa Leśnym Dworze mogły zapoznać się wybranymi przyrządami kryminalistycznymi oraz środkami przymusu bezpośredniego, które prezentowali wykładowcy Szkoły Policji. Uczestnicy festynu mieli też niepowtarzalną okazję bezkarnie „wydmuchiwać promile” na policyjnych urządzeniach kontrolno-pomiarowych do oznaczania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, mogli też przymierzyć elementy specjalnego wyposażenia policyjnego, przeprowadzić resuscytację, a także wykonać pamiątkowe odbitki linii papilarnych.

(30.5.2012)

Powrót na górę strony