Aktualności

Policyjny Popielec

image Po raz drugi w historii Szkoły Policji w Słupsku, w Środę Popielcową, odprawiono nabożeństwo w Oratorium Ekumenicznym. Mszę św. odprawił kapelan Szkoły ks.por. Bolesław Leszczyński. Wśród policyjnych szkół to jedyne w Polsce takie oratorium.

Udział w nabożeństwie wzięło około 60 słuchaczy kursu podstawowego, w trakcie mszy miało także miejsce symboliczne posypanie głów popiołem. W homilii wygłoszonej do młodych policjantów Kapelan Szkoły mówił o roli jaką odgrywa Środa Popielcowa i rozpoczynający się tego dnia Wielki Post. Ks. Leszczyński zacytował słowa papieża Leona Wielkiego „[…] sprowadzając post do wstrzemięźliwości li tylko od pokarmów wulgaryzujemy samą ideę postu […]”.
Mówiąc o Wielkim Poście kapelan zachęcał też słuchaczy do zwrócenia uwagi na wymiar duchowy postu cytując słowa proroka Joela „[…] rozdzierajcie raczej wasze serca aniżeli szaty […]”.

Sala oratorium pod wezwaniem św. Michała Archanioła - patrona Policji, znajduje się na parterze budynku, w którym mieści się Klub Słuchacza. Działalność Oratorium Ekumeniczngo zainaugurowano nieco ponad dwa lata temu. Obiekt ma charakter ekumeniczny, w spotkaniach i modlitwach mogą uczestniczyć przedstawiciele różnych wyznań i religii. Pomieszczenie jest dostępne dla słuchaczy, kadry i pracowników Szkoły. W założeniu jest miejscem refleksji i spotkań.
W oratorium organizowane są między innymi kursy przedmałżeńskie dla młodych policjantów. Relację z otwarcia i poświęcenia oratorium można przeczytać tutaj.

(23.02.2011)

Powrót na górę strony