Aktualności

XVI Półmaraton za nami

Paweł Piotraschke ze Szkoły Policji w Słupsku triumfował podczas zakończonej w sobotę XVI edycji Międzynarodowych Mistrzostw Policji w Półmaratonie. Punktualnie o godzinie 10 z promenady w Ustce biegacze wystartowali na trasę półmaratonu. Ustanowionego kilka lat temu przez milicjantów ukraińskich rekordu nie udało się pobić, choć brakowało naprawdę niewiele. Od tej edycji półmaraton rozgrywany jest w kategorii open.

POBIERZ WYNIKI I KLASYFIKACJE XVI PÓŁMARATONU

Półmaraton rozgrywany jest od 2002 roku na trasie Ustka-Słupsk. Już tradycyjnie start biegaczy odbył się na dolnej promenadzie przy skrzyżowaniu z ulicą Żeromskiego. Trasa biegu prowadzi ulicami Ustki a następnie biegacze kierowani są na drogę krajową nr 21, którą z nadmorskiego kurortu biegną w kierunku Słupska. Po dotarciu do miasta biegacze pokonują kilka ulic, by ostatecznie finiszować na ulicy Policjantów, która znajduje się na terenie słupskiej Szkoły Policji.

Trasa półmaratonu należy do lekkotrudnych, biegacze mają do pokonania kilka długich podbiegów, utrudnieniem bywa także wiatr, choć dzisiaj pogoda sprzyja biegaczom, jest lekkie zachmurzenie a temperatura waha się w granicach 20 st. Celcjusza. Start na promenadzie położony jest na wysokości 7 metrów nad poziomem morza; na granicy Ustki jest to już 19 m.n.p.m.. W połowie trasy (wieś Bydlino) teren obniża się 10 m.n.p.m., a w pobliskiej wsi Włynkowo wzrasta aż do 40 m.n.p.m. Meta w słupskiej Szkole Policji znajduje się na wysokości 18 m.n.p.m.


Zwyciezcy XVI Półmaratonu Ustka-Słupsk

1. miejsce    Paweł Piotraschke    (Szkoła Policji w Słupsku)    1 godz. 6 min. 3 sek.
2. miejsce    Maciej Wojciechowski    (Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie)    1 godz. 11 min. 3 sek.
3. miejsce    Mateusz Kazek    (Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie)    1 godz. 12 min. 5 sek.

Najlepsze drużyny

1. miejsce    Szkoła Policji w Słupsku    16 pkt.
2. miejsce    Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie    18 pkt.
3. miejsce    Biuro Ochrony Rządu    39 pkt.


Rekord trasy ustanowiony przez biegaczy ukraińskiej Milicji:
1 godz. 5 min. 31 sek.


    
     1. Na starcie
    
     2. FotoStop - Ustka
    
     3. Ustka-Grabno

    
     4. FotoStop - Bydlino
    
     5. Bydlino-Włynkówko
    
     6. Na mecie

    
     7. Wokół mety

(26.5.2012 - aktualozacja 29.05.2012)

Powrót na górę strony