Aktualności

Poszukiwania zaginionej pod Ustką

imageKilkudziesięciu słuchaczy uczestniczyło w akcji poszukiwawczej, która prowadzona była w czwartek w okolicach Ustki. Nasi policjanci wsparli usteckich policjantów, którzy poszukiwali mieszkanki Słupska. Z posiadanych informacji wynikało, że kobieta mogła znajdować się w okolicach Ustki.

Grupa słuchaczy Szkoły Policji została skierowana do przeszukiwania obszarów leśnych wzdłuż klifu morskiego na zachód od Ustki. Słuchacze, pod kierunkiem dowódców Kompanii, utworzyli tyralierę a następnie przemieszczali się na wschód od kurortu. Niestety, tym razem akcja nie zakończyła się szczęśliwie; ciało 50-letniej kobiety znaleziono w okolicach Poddąbia.

Słuchacze Szkoły Policji już wielokrotnie wspierali słupskich policjantów w akcjach poszukiwawczych. Kilka lat temu dzięki słuchaczom odnaleziono 7-latka, który spędził jesienną noc sam w lesie. Młodzi policjanci uczestniczyli również w poszukiwaniach kilkuletniego Borysa, który dwa lata temu, w Ustce, wszedł z domu nie mówiąc nic rodzicom. Wtedy również akcja zakończyła się szczęśliwie.

(19.1.2012)

Powrót na górę strony