Aktualności

XXI Spartakiada - Najlepsi w unihokeju

imageDrużyna Szkoły Policji w Słupsku okazała się bezkonkurencyjna w meczach unihokeja rozgrywanych w ramach Spartakiady Służb Mundurowych Garnizonu Słupskiego. Mecze odbywały się w hali sportowej 7 Brygady Obrony Wybrzeża przy ulicy Westerplatte.

O tytuł najlepszych sportowców rywalizują ze sobą przedstawiciele służb mundurowych garnizonu słupskiego. Od września do maja mundurowi startują w różnych konkurencjach, między innymi w pływaniu, tenisie stołowym, piłce nożnej i siatkówce. Zawody rozgrywane są w Słupsku ponad 20 lat, uczestniczą w nich ekipy Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej z Ustki, Państwowej Straży Pożarnej ze Słupska, Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, 7 Brygady Obrony Wybrzeża, Służby Więziennej oraz Szkoły Policji. To właśnie w Szkole Policji 21 lat temu wykładowcy zaproponowali taką właśnie formę integracji służb mundurowych.

Wyniki unihokejowych rozgrywek w ramach XXI Spartakiady Służb Mundurowych.

               1. miejsce  Szkoła Policji
               2. miejsce  Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej
               3. miejsce  7 Brygada Obrony Wybrzeża
               4. miejsce  Komenda Miejska Policji
               6. miejsce  Służba Więzienna
               nie sklasyfikowano    Straż Pożarna


Film dostosowany do wyświetlania w rozdzielczości HD Ready.

W zakończanych zmaganiach unihokeja drużyny miały do rozegrania mecze składające się z dwóch części po 8 minut każda. Emocji i zaciętości nie brakowało nikomu. Po raz pierwszy w historii rozgrywek tej konkurencji reprezentacja Szkoły Policji pokonała po zaciętym meczu drużynę Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej. To właśnie marynarze byli faworytami, gdyż kilka lat z rzędu wygrywali w tej konkurencji.
Początek pojedynku z naszą reprezentacją zdawał się potwierdzać tę regułę - po pierwszej połowie przegrywaliśmy 0:2. Po przerwie jednak udało się wyrównać a następnie zdobyć prowadzenie, którego nie oddaliśmy do końca, wygrywając całe spotkanie 3:2. Duże brawa należą się Dariuszowi Guzowskiemu, który dla reprezentacji Szkoły Policji strzelił 10 z 17 łącznie zdobytych bramek.

Gospodarzem trwającej aktualnie XXI. edycji rozgrywek jest Komenda Miejska Policji w Słupsku. Kolejna dyscyplina - halowa piłka nożna zostanie rozegrana już w środę. Zakończenie wszystkich zmagań i ogłoszenie zwycięzców Spartakiady zaplanowano pod koniec kwietnia, nieco wcześniej niż zwykle, ze względu na rozpoczynające się mistrzostwa EURO 2012.

(23.1.2012)

Powrót na górę strony