Aktualności

Roczne podsumowanie

imagePodsumowanie minionego roku a także wskazanie kierunków działania na przyszłość - to główąe tematy poruszane podczas odprawy rocznej, która odbyła się dziś w słupskiej Szkole Policji.

Odprawa roczna, to spotkanie kadry i pracowników Szkoły, na którym dokonywane jest podsumowanie ubiegłorocznej działalności, wskazanie kierunków rozwoju oraz dyskusja nad najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi funkcjonowania naszej placówki.
W dzisiejszej odprawie uczestniczył zastępca Komendanta Głównego nadinsp. Andrzej Trela, Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Krzysztof Gajewski, Komendant Miejski Policji w Słupsku insp. Krzysztof Zgłobicki oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Słupsku.

W tym roku Szkoła Policji w Słupsku oprócz swojej statutowej działalności będzie organizatorem szkoleń związanych z Mistrzostwami „Euro 2012”. Składane będą także kolejne wnioski aplikacyjne w ramach unijnego programu „Leonardo da Vinci”. W kalendarzu wielu imprez znajduje się kolejna, XVII edycja "Turnieju Par Patrolowych", w których uczestniczą policjanci prewencji oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Policji w Półmaratonie na trasie Ustka-Słupsk.

Szkolenie podstawowe w roku 2010 ukończyło ponad 1200 osób a kursy specjalistyczne – ponad 900 funkcjonariuszy. Dodatkową formą przekazywania wiedzy szerokiemu gremium jest wydanie kolejnych numerów „Przeglądu Prewencyjnego” – czasopisma Szkoły Policji w Słupsku a także publikacje kolejnych pozycji wydawniczych w ramach „e-Ebiblioteki”. Wszystkie te pozycje dostępne są na naszej stronie internetowej i - jak pokazują statystyki - liczba pobrań samego „Przeglądu Prewencyjngo” wyniosła w ubiegłym roku ponad 50 tysięcy razy.

Uczestniczący w spotkaniu nadinsp. Krzysztof Gajewski podkreślił dobrą współpracę Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ze słupską Szkołą Policji. W szczególny sposób zwrócił uwagę na służby słuchaczy w miastach Pomorza oraz na pomoc psychologów Szkoły Policji, którzy udzielali wsparcia policjantom z jednostek terenowych.

Na zakończenie narady głos zabrał zastępca komendanta głównego. Nadinsp. Andrzej Trela podziękował policjantom i pracownikom Szkoły za ich pracę. W trakcie swojego wystąpienia mówił między innymi o wyzwaniach, jakie niesie ze sobą tegoroczna prezydencja naszego kraju w Unii Europejskiej a także dalsze przygotowania do mistrzostw „Euro 2012”.(13.01.2011)

Powrót na górę strony