Aktualności

Nowi oficerowie Szkoły Policji w Słupsku

image Trzech policjantów Szkoły Policji w Słupsku zostało mianowanych na pierwszy stopień oficerski. Promocja z udziałem Ministra Spraw Wewnętrznych oraz Komendanta Głównego Policji odbyła się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Nowi oficerowie Szkoły Policji przez pół roku uczestniczyli kursie oficerskim, który odbywał się Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Na zakończenie kursu, każdy z nowych oficerów zdawał egzamin; wszyscy z przedstawicieli Szkoły Policji uzyskali oceny pozytywne. Na pierwszy stopień oficerski, Postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej, promowali zostali:
Marta Grzybowiska - młodszy wykładowca Zakładu Ogólnozawodowego, absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ze słupską Szkołą Policji związana od 2004 roku.
Przemysław Kaczorowski - wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej, absolwent Akademii Pomorskiej. Ze Szkołą Policji w Słupsku związany, z przerwą, od 1996 roku.
Daniel Krenc - młodszy wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Ze słupską Szkołą Policji związany od lutego 2006 roku.

Przeglądu pododdziałów w trakcie uroczystości dokonał minister Spraw Wewnętrznych Jacek Cichocki a promocji na pierwszy stopień oficerski, w imieniu Prezydenta, dokonał Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński. Po symbolicznym uderzeniu szablą w lewe ramię promowani policjanci mogli odsłonić dystynkcje podkomisarza na pagonach. Do momentu promocji były one bowiem odwrócone dystynkcją do dołu.
Wśród policjantów ze Słupska na pierwszy stopień oficerski promowany został również funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji podkom. Leszek Głuchowski - naczelnik Wydziału Prewencji.

Wszystkim nowym oficerom gratulujemy promocji i życzymy dalszych sukcesów w służbie.

(17.5.2012)

Powrót na górę strony