Aktualności

Święto Niepododległości

Kompania honorowa, poczty sztandarowe Szkoły i Komendy oraz wieniec - w ten sposób przedstawiciele słupskiej Policji uczestniczyli w miejskich uroczystościach związanych z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości, które odbywały się w centrum miasta.

Kompania honorowa wystawiona przez naszą Szkołę wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w specjalnym nabożeństwie, które zostało odprawione w kościele Mariackim. Po mszy św. uczestnicy uroczystości przeszli na Plac Zwycięstwa, gdzie odbywała się dalsza część obchodów. W apelu poległych mowa była między innymi o policjantach Policji Państwowej, którzy po wybuchu II wojny światowej zostali wywiezieni w głąb Rosji i straceni przez NKWD.

Po przemówieniach i salwie honorowej pod pomnikiem Żołnierza Polskiego złożono wieńce i wiązanki kwiatów. W imieniu słupskiej Policji kwiaty pod pomnikiem złożył Komendant Szkoły Policji insp. Jacenty Bąkiewicz oraz I zastępca Komendanta Miejskiego podinsp. Andrzej Szniawski. Całość uroczystości przed ratuszem zakończyła defilada kompani honorowych wojska i Policji, którym towarzyszyła orkiestra w historycznych strojach a także harcerze na koniach.

imageimage

(11.11.2010)

Powrót na górę strony