Aktualności

Przyjdź na sumo

imageKilkudziesięciu zawodników wystartuje dzisiaj (wtorek) w kolejnej edycji Mistrzostw Szkoły Policji w Sumo. Ozdobą turnieju będzie walka pokazowa kobiet oraz zaproszeni goście.

Mistrzostwa w sumo to jedna z cyklicznych imprez organizowanych dla słuchaczy. Zmaganiom zawodników towarzyszyć będzie odpowiednia scenografia dźwiękowa i wizualna. Zawodnicy, przedstawiani przez spikera, wychodzić będą na matę po specjalnym wybiegu. Zawodom przyglądać się będzie honorowy gość - Bartłomiej Bartnicki, dwukrotny uczestnik igrzysk olimpijskich w Pekinie i Atenach, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy w zapasach.

Aby zdobyć punkt zawodnicy będą mieli trzy możliwości: wypchnąć rywala poza pole walki; spowodować, aby przeciwnik dotknął maty inną częścią ciała niż stopami lub oderwać rywala od maty i wyjść z nim poza pole walki.
Imprezę przygotowuje Zakład Interwencji Policyjnych Szkoły Policji w Słupsku.

kom. Waldemar Pawlak
kom. Waldemar Pawlak
przedstawiciel organizatorów
  (pobierz)

Początek mistrzostw dziś, wtorek, o godzinie 18 - hala sportowa przy ulicy Zamiejskiej.

(30.11.2010)

Powrót na górę strony