Aktualności

Turniej Par Patrolowych - REGULAMIN 2012

image Od 12 do 14 września trwać będzie w tym roku XIX edycja Turnieju Par Patrolowych "Patrol Roku". Główną nagrodą jest Puchar Przechodni. Ogólnopolskie mistrzostwa policjantów prewencji już tradycyjnie odbywać się będą w słupskiej Szkole Policji.

To właśnie w murach Szkoły Policji w Słupsku narodziła się idea stworzenia zawodowej rywalizacji policjantów pionu prewencji. Funkcjonariusze patrolujący ulice polskich miast i miasteczek od wielu lat spotykają się w grodzie nad Słupią, aby zaprezentować swoje zawodowe umiejętności.
W zmaganiach udział biorą po dwa patrole z każdej Komendy Wojewódzkiej Policji oraz z Komendy Stołecznej. Zawody rozgrywane są przez 3 dni. Turniejowe konkurencje to: strzelanie sytuacyjne, techniki obezwładniania osób, interwencje policyjne, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, teoretyczny sprawdzian z wiedzy zawodowej oraz pokonywanie policyjnego toru przeszkód.

Słupski turniej to jedna z prestiżowych policyjnych imprez, która pozwala ocenić poziom i wskazać dalsze kierunki doskonalenia pracy policjantów. O tym, jaki jest obraz Policji w oczach społeczeństwa w dużej mierze decyduje właśnie praca policjantów prewencji i ich postawa w trakcie podejmowanych działań.
Osobom zainteresowanym Turniejem Par Patrolowych polecamy relacje filmowe z poszczególnych konkurencji zrealizowane podczas ubiegłorocznej edycji turnieju, wystarczy kliknąć na ten odnośnik.

Poniżej publikujemy także, zatwierdzony przez Komendanta Głównego Policji, regulamin tegorocznej XIX edycji Turnieju Par Patrolowych "Patrol Roku".

image

Regulamin XIX TPP (.PDF)

(12.6.2012)

Powrót na górę strony