Aktualności

Słuchacze w policyjnym "dołku"

image Teoria połączona z praktyką - w ten sposób słuchacze kursu podstawowego poznają funkcjonowanie poszczególnych komórek w jednostce terenowej Policji. Krótkie wycieczki do Komendy Miejskiej Policji w Słupsku są doskonałym uzupełnieniem zajęć. W ich trakcie słuchacze poznają tajniki policyjnej pracy.

Podczas wizyt w komendzie słuchacze goszczą między innymi na stanowisku dyspozycyjnym pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Poznają pracę Profosa, a także mają możliwość obejrzenia pomieszczeń, w których umieszczane są osoby zatrzymane. Profos wyjaśnia także słuchaczom, jak wygląda cała procedura postępowania z osobą: od momentu jej zatrzymania do chwili umieszczenia na „dołku”, czyli w Pomieszczeniu Dla Osób Zatrzymanych (PDOZ). Wycieczki organizowane są przez wykładowców Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego.

Podczas wizyt słuchacze dowiadują się również, jak wygląda postępowanie z osobami nietrzeźwymi i umieszczaniem ich w PdOZ-cie. Inaczej przedstawia się bowiem algorytm postępowania w jednostkach, na terenie działania których znajduje się Izba Wytrzeźwień (tak jest w Słupsku), a inaczej tam gdzie alternatywą jest PdOZ albo oddział szpitalny.
W tej chwili w całej Polsce jest 339 jednostek, w których znajdują się pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

(22.6.2012)

Powrót na górę strony