Aktualności

Dzień Dobry, tu Policja, w czym mogę pomóc ?

image20 policjantów rozpoczęło dziś rano kurs specjalistyczny dla służby dyżurnej jednostek organizacyjnych Policji. Policjanci uczestniczący w szkoleniu, na co dzień pełnią funkcję dyżurnego, zastępcy dyżurnego lub pomocnika dyżurnego. To między innymi oni przyjmują zgłoszenia kierowane pod numer telefonu 112 lub 997.

W trakcie miesięcznego szkolenia słuchacze pogłębiać będą swoją wiedzę i umiejętności z zakresu organizacji służby na stanowisku kierowania i sposobu realizacji podstawowych zadań służby dyżurnej. Łączenie zajęć teoretycznych z praktycznymi, realizowanymi na stanowisku kierowania, pozwoli wypracować algorytmy kompleksowego postępowania dyżurnego podczas zaistnienia różnego rodzaju wydarzeń, w tym między innymi kryminalnych czy obyczajowych. Uczestnicy kursu poszerzą swoje umiejętności w zakresie posługiwania się policyjnymi zbiorami informatycznymi.
Nie bez znaczenia jest także fakt, że kurs tego rodzaju daje możliwość wymiany doświadczeń między policjantami, którzy każdego dnia muszą podejmować wiele decyzji na stanowisku kierowania. Omawianie poszczególnych przypadków pozwala wypracować algorytmy postępowania, w czasami bardzo nietypowych sytuacjach.
Większość zajęć na kursie przeprowadzą wykładowcy Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego, którzy sprawować będą jednocześnie opiekę dydaktyczną nad jego uczestnikami.

W tej edycji większość Komend Wojewódzkich przysłała po 2 policjantów. Dwuosobowe delegacje skierowały do Słupska komendy w: Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Gorzowie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu i Szczecinie. Czterech policjantów przysłała natomiast Komenda Stołeczna.

W dzisiejszej porannej inauguracji szkolenia uczestniczył zastępca Komendanta Szkoły insp. Witold St. Majchrowicz. Witając słuchaczy w najstarszej szkole policyjnej w Polsce zwrócił uwagę, że w czasie pobytu w Szkole Policji dyżurni, jako policjanci z dużym stażem, powinni dawać szczególny przykład swoim młodszym kolegom, którzy na kursie podstawowym rozpoczynają dopiero policyjną karierę.

Zakończenie, pierwszej w tym roku edycji kursu dyżurnych, przewidziane jest na 6 kwietnia.

(5.3.2012)

Powrót na górę strony