Aktualności

Policjanci w Zakładzie Karnym

imageWykładowcy Szkoły Policji w Słupsku przeprowadzili szkolenie funkcjonariuszy Służby Więziennej oraz policjantów województwa podlaskiego w zakresie posługiwania się paralizatorem elektrycznym Taser X26. Jest to realizacja oferty szkoleniowej, którą nasza Szkoła skierowała w ubiegłym roku do jednostek terenowych. Szkolenie odbywało się w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze niedaleko Białegostoku.

Głównym celem szkolenia było dostarczenie teoretycznego i praktycznego treningu niezbędnego do bezpiecznego i efektywnego obsługiwania paralizatora Taser. W szkoleniu uczestniczyli funkcjonariusze służby więziennej w Czerwonym Borze oraz policjanci Komend Miejskich i Powiatowych województwa podlaskiego a także funkcjonariusze Oddziałów Prewencji i Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku. Łącznie wyszkolono około siedemdziesięciu osób w tym pięciu instruktorów.

Doświadczenia zdobyte z tygodniowego pobytu w Czerwonym Borze będą teraz wykorzystywane wykorzystane przez przeszkolonych funkcjonariuszy w dalszej służbie, ponieważ jednostki w których pełnią służbę zostały wyposażone w ten środek przymusu bezpośredniego. Dodatkowo swoimi umiejętnościami i nowymi doświadczeniami mogą dzielić się z kolegami w swoich macierzystych jednostkach.

Dla wykładowców Zakładu Interwencji Policyjnych Szkoły Policji była to także okazja do wymiany doświadczeń z funkcjonariuszami Służby Więziennej w dziedzinie stosowanych taktyk i technik interwencji. Pozwoli to na czerpanie ze sprawdzonych rozwiązań w trakcie kolejnych szkoleń a także umożliwi dalszą współpracę w tej dziedzinie. Szkolenia tego rodzaju przyczyniają się także do podniesienia poziomu bezpieczeństwa fizycznego funkcjonariuszy w czasie wykonywania zadań służbowych.
Szkolenie prowadzili wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych podinsp. Sebastian Majchrzak i nadkom. Krzysztof Plumbaum.

(24.02.2011)

Powrót na górę strony