Aktualności

Doprowadzenia podczas praktyk

image Trwają praktyki słuchaczy w miastach Pomorza. W Koszalinie młodzi policjanci podjęli czynności interwencyjne w jednym z moteli, w wyniku których ujawnili i zatrzymali mężczyznę i dwie kobiety, podejrzanych o posiadanie środków odurzających.

Przeprowadzone przeszukanie pomieszczenia przyczyniło się do zabezpieczenia suszu roślinnego - marihuany oraz amfetaminy. Przy jednej z zatrzymanych również ujawniono marihuanę. Zatrzymane kobiety były już wcześniej znane Policji. Prowadzone wnikliwe postępowanie przygotowawcze pozwoliło na postawienie zatrzymanym kobietom dodatkowych zarzutów, w tym za kradzież z włamaniem do stacji benzynowej, kradzież tablic rejestracyjnych i kradzież paliwa.

- Nasi słuchacze brali udział we wszystkich czynnościach służbowych tej sprawy, począwszy od czynności legitymowania, zatrzymania, poprzez przeszukanie osób i pomieszczeń, na doprowadzeniu do Policyjnego Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych czy organów ścigania, skończywszy - mówi kom. Arkadiusz Gliszczyński, wykładowca Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego, który był opiekunem słuchaczy w czasie praktyk. - Trzeba zaznaczyć, że realizacja zadań na tak wysokim poziomie jest owocem wytężonej, prawie półrocznej pracy słuchaczy, ale też kadry dydaktycznej Szkoły - dodaje wykładowca.

Sami słuchacze zwracali uwagę na fakt, że niezwykle cenne jest zdobywanie doświadczenia u boku policjantów, którzy w realizację zadań służbowych wkładają tak dużo poświęcenia i profesjonalizmu, którzy swoją służbę traktują jak misję. Dla samych słuchaczy nowością było realizowanie służby patrolowej bez umundurowania, co było podyktowane charakterem służby i stawianymi przed policjantami zadaniami. Pięciodniowe służby przyczyniły się również do ujawnienia i zatrzymania czterech osób poszukiwanych.

(10.4.2012)

Powrót na górę strony