Aktualności

Policjanci dzieciom na wodzie i na lądzie

image Przedstawiciele Drużyny Specjalnej WOPR przygotowali wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży zgromadzonej nad jeziorem Granicznym niedaleko Łubna w powiecie Bytowskim. kilkudziesięciu młodych ludzi wzięło udział w festynie,którego organizatorem było Nadleśnictwo Trzebielino oraz Stowarzyszenie "Natura".

Członkowie drużyny przygotowali dla uczestników pogadanki, ćwiczenia i rejsy po jeziorze Granicznym. W trakcie spotkania omawiano zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą a także, w jaki sposób należy postępować w razie różnego rodzaju niebezpieczeństw.
Ratownicy opowiadali najpierw, co robić, gdy inna osoba będzie potrzebowała pomocy. Dzieci mogły sprawdzić między innymi, jak należy posługiwać się rzutką ratowniczą. Osoby, które osiągnęły najlepsze wyniki miały możliwość przepłynięcia po jeziorze łodzią lub skuterem, które używane są przez ratowników WOPR.
Drużyna Specjalna Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego funkcjonuje w Szkole Policji od 2003 roku. Głównie w czasie wolnym od pracy i służby członkowie Drużyny zabezpieczają różnego rodzaju imprezy organizowane na akwenach wodnych.


image Policjanci Szkoły Policji, wspólnie z kolegami z Komendy Miejskiej, przygotowali także atrakcje podczas festynu, który odbywał się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Słupsku. Rodzinna impreza odbywała się pod hasłem "Piesi i rowerzyści - najsłabsi, lecz równoprawni uczestnicy ruchu drogowego". Uczestnicy mogli między innymi oznakować sobie rowery, a także skorzystać ze stoiska kryminalistycznego, na którym można było uzyskać odciski własnych linii papilarnych a takżę zapoznać się ze sprzętem, jakim posługują się kryminalistycy.
Stanowisko kryminalistyczne przygotowane przez Szkołę Policji pojawiło się również podczas festynu dla dzieci i młodzieży, których rodzice są funkcjonariuszami lub pracownikami służb mundurowych. Festyn ten odbywał się na terenie obiektów sportowych Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce.

(11.6.2012)

Powrót na górę strony